Kelionės su gyvūnais 9 PATARIMAI

person Autorius: AKVAZOO.LT list Skiltis: Šunys Data: favorite Paspaudimai: 391
Kelionės su gyvūnais 9 PATARIMAI

„Akvazoo“ siūlome 9 praktiškus patarimus, padėsiančius palengvinti kelionę. 

Ketinate keliauti atostogauti kartu su augintiniu? Galbūt tai pirma kelionė kartu? „Akvazoo“ siūlome 9 praktiškus patarimus, padėsiančius palengvinti kelionę.

 

1. Nepamiršti dokumentų

Ypač jei ketinate keliauti svetur, nepamirškite pasiimti augintinių dokumentų. Europos Sąjungoje būtina turėti gyvūno pasą su informacija apie gyvūno ženklinimą bei galiojantį skiepą nuo pasiutligės. Šis pasas taip pat galioja Norvegijoje, Šveicarijoje, Vatikane, San Marine ir kt.

Taip pat pravartu patikrinti, ar tebeveikia poodinė Jūsų šuns ženklinimo mikroschema. Jei ne, siūlome sprendimą: „Akvazoo“ parduotuvėse rasite „Max&Molly” antkaklių. Prie kiekvieno antkaklio nemokamai pridedamas išmanus ID ženklelis, padedantis surasti pasimetusio gyvūno šeimininkus. Taigi įsigijus antkaklį internetiniame puslapyje id.max-molly.com Jums tereikia registruoti savo šuns ID kodą.

 

2. Užtikrinti gyvūnų saugumą

Jūsų augintiniai nepratę keliauti? Patys, keliaudami kartu su augintiniais, pastebėjome, kad jiems greičiau nusiraminti padeda transportavimo dėžės („boksai“) arba narvai. Jei augintinis – baikštus, prieš tai jį reikia supažindinti: į vidų patiesiamas mėgstamas aplotas, padedama žaislų. Gyvūnas mokomas įlįsti vidun ir paskatinamas kaskart, kai tai atlieka.

Dar viena saugumą užtikrinanti priemonė šunims – specialūs saugos diržai-petnešos. Gyvūną tiesiog galima sodinti ant automobilio sėdynės ir prisegti. Visgi, jei šuo nėra pratęs keliauti automobiliu, gali būti, kad jis blaškysis, inkš, taip pat gali supykinti.

Jei Jūsų katė baiminasi transportavimo dėžių, rinkitės iš viršaus atidaromas dėžes – taip įdėsite ir išimsite greičiau, sukelsite gyvūnui mažiau streso.

Rūpinamės ir mažaisiais augintiniais – graužikams „Akvazoo“ taip pat rasite stilingų ir labai patogių transportavimo dėžučių.

Svarbu: dėžė ar narvas turi būti tokio dydžio, kad gyvūnas galėtų joje atsistoti ir apsisukti.

Norėdami nedidelį gyvūną neštis kartu, galite rinktis vieną iš stilingų „Akvazoo“ siūlomų nešioklių. Nešioklė, pasiūta iš tvirto audinio, su vėdinimui skirtomis angomis ir patogia rankena – nepamainoma keliaujant

 

3. Apsaugoti nuo pykinimo

Dažnai nepratę keliauti šunys ir katės apsivemia. Pykinimą, kaip žinia, dažniausiai sukelia stresas. Norėdami to išvengti, prieš kelionę gyvūnų nešerkite ir, esant galimybei, iš pradžių keliaukite trumpas distancijas, pamažu jas ilgindami. Taip gyvūnai įpras prie judėjimo, neįprastų garsų, mažiau patirs streso, dėl to ir pykins mažiau.

Taip pat pasiruoškite drėgnų servetėlių, atsarginį kilimėlį narvui ar dėžei. Jei segate augintinį diržais-petnešomis, pasirūpinkite ir automobilio salono apsauga. Vienas patogiausių būdų – universali apsauga automobilio sėdynei. Ji taip pat apsaugos saloną nuo plaukų ir purvo.

4. Apsaugoti nuo dehidratacijos

Nepamirškite net ir nedideliems atstumams pasiimti vandens Jūsų augintiniams. Tai svarbu, nes patirdami stresą ar staigius temperatūrų pokyčius gyvūnai daugiau prakaituoja. Ypač keliaujant automobiliu reikėtų reguliariai sustoti ir leisti augintiniui pailsėti bei ramiai atsigerti. Pravartu turėti daug vietos neužimančią kelioninę gertuvę, su atlenkiamu dubenėliu, ją taip pat patogu pasiimti į žygius, ilgesnius pasivaikščiojimus. Nerekomenduojame leisti gyvūnui gerti iš nežinomų vandens telkinių.

 

5. Apsaugoti nuo perkaitimo

Veikiausiai nereikia priminti, kad augintinių negalima palikti automobilyje vienų be priežiūros. Kaip žinia, vos per 10 minučių salonas įkaista taip, kad karštis gali pražudyti Jūsų numylėtinius. Tačiau nepamirškime, kad karštis pavojingas ne tik automobilyje: itin karštomis dienomis reikėtų saugoti augintinius nuo ilgų alinančių pasivaikščiojimų saulėkaitoje – palikite tai ankstyviems rytams ar vakarui, kai temperatūra kiek nukris.

Karštu oru augintinius būtina vėsinti. Puiku, jei netoliese yra vandens telkinys. Tačiau kelionių metu Jums padės specialiai tam sukurtas vėsinantis kilimėlis, kuris atiduoda šaltį, kai augintinis užlipa ant jo. Šio kilimėlio vidus užpildytas specialiu geliu, kuris ir vėsina. Kilimėlio nereikia specialiai šaldyti, drėkinti ar kitais būdais atšaldyti, nes jis automatiškai atšąla iki 10 laipsnių nuo esamos lauko ar patalpos temperatūros, kai gyvūnas nulipa.

Taip pat „Akvazoo“ naujiena šunims – vėsinanti liemenė. Pagaminta iš PVA audinio, todėl itin lengva. Tereikia liemenę sudrėkinti ir apvilkti augintinį: vėsinanti liemenė sumažina gyvūno kūno temperatūrą garuodama.

Jei augintinis nemėgsta lakti vandens, „Akvazoo“ siūlome specialius vėsinančius žaislus: į jų vidų tereikia pripilti vandens ir prieš kelionę užšaldyti.


6. Išvengti purvo ir drėgmės

Jei augintinis keliauja narve ar dėžėje, purvo ir drėgmės pavyksta išvengti lengviau. Saloną, kaip minėta, padeda apsaugoti universali apsauga automobilio sėdynei. Tačiau nutinka ir taip, kad vos trumpam išvestas augintinis – sušlampa ir susitepa. Kad viduje būtų švariau, visada reikėtų turėti rankšluostį. „Akvazoo“ rekomendacija – ir itin gerai drėgmę sugeriantis „Speed dry comfort“ rankšluostis, kuris puikiai tinka šluostyti augintinio kailį po maudynių, žaidimo lauke ar sulijus. Vasarą jį galima naudoti kaip vėsinančią priemonę: pakanka sudrėkinti vėsiu vandeniu ir uždėti ant gyvūno. Šis rankšluostis užima itin ne daug vietos ir yra laikomas specialiame dėkle.

 

7. Išvengti pabėgimo

Nerekomenduojame naujoje vietoje paleisti savo augintinių, net jei iš pirmo žvilgsnio vieta ir atrodo saugi. Apeikite teritoriją kartu su augintiniu, leisdami jam įsiminti kelią. Tačiau net ir tada negalite būti užtikrinti, kad užuodę kitą gyvūną, pasibaidę stipraus garso ir tiesiog nutarę patikrinti naują teritoriją jie nepabėgs. Gyvūno saugumui reikėtų turėti ilgą pavadį ir vietą kur saugiau galėtumėte prisegti. Tam praverčia spiralinis sraigtas, prie kurio, įsriegto į žemę, galite prikabinti pavadėlį, sraigto ilgis – 40 cm. Tik nepamirškite, kad taip prisegtam gyvūnui būtinai reikia vandens ir priedangos nuo saulės bei lietaus.

 

8. Pasirūpinti priežiūros priemonėmis

Kelionėje Jums gali labai praversti keli daug vietos neužimantys augintinio priežiūros įrankiai:

 

 

9. Kelionėms – lengvas maistas

Kelionėje jūsų augintiniams geriausia duoti po nedaug ir lengvo, gerai virškinamo maisto. Kaip minėta, nerekomenduojam šerti prieš pat kelionę, kitaip augintinį gali supykinti. Karštu oru venkite greitai gendančių produktų.

Jei kelioniniame bagaže vietos – nedaug, Jums pravers specialiai kelionėms skirtas dubenėlis – jis pagamintas iš gumos, todėl panaudojus galite tiesiog sulankstyti ir pasidėti.

 

Gražių, saugių ir sveikų kelionių kartu su augintiniais!

Šis tekstas yra AKVAZOO nuosavybė. Kopijuoti draudžiama!

 

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis