Aktyvūs filtrai

Akvariumų filtrai

Akvariumo filtravimas

Akvariumo vandens kokybė labai svarbi tiek norint išlaikyti sveikas žuvis, tiek gyvybingus augalus, tiek ir palaikant gražų estetišką viso akvariumo vaizdą.  Vienas būtiniausių akvariumo įrangos elementų yra filtravimo sistema.

Kodėl reikalingas vandens filtravimas?

Akvariumo filtras šalina iš vandens įvairius nešvarumus bei išjudina vandenį, sukurdamas nestiprią srovę. Dauguma natūralių vandens telkinių nėra statiški, vanduo juose daugiau ar mažiau juda, todėl akvariume tokia srovė tikrai bus palankiai „įvertinta“ jo gyventojų. Ši įranga taip pat išgelbės jus nuo per dažno vandens pasaulio gyvenimo drumstimo, bandant palaikyti jame pakankamą švarą.

Dar viena filtro funkcija yra ta, kad jo pagalba galima sukurti papildomą vandens aeraciją bei taip padidinti jame ištirpusių deguonies ir anglies dioksido kiekį. Labai dažnai filtras, prijungus prie jo reikiamas detales, gali veikti ir kaip „burbuliatorius“.

Filtrų pasirinkimas šiuo metu tikrai nemažas. Dauguma jų galima įsigyti atskirai, tačiau galite rasti akvariumų, kuriuose jau integruota apšvietimo ir filtravimo sistema. Akvariumo filtras vandenį valo mechaniškai ir biologiškai. Filtruose esančiuose užpilduose susikuria palanki terpė veistis naudingoms bakterijoms, kurios panaikina amonį ir nitritus.

Koks filtras geriausias jūsų akvariumui?

  • Vidinis akvariumo filtras dažniausiai skirtas nedideliems akvariumams (talpa būna nurodyta prekės aprašyme ir ant pakuotės).
    Jis dedamas į patį akvariumą bei savo darbą atlieka jo viduje. Išorėje šiuo atveju lieka tik laidas bei kištukas elektros lizdui. Jie ganėtinai populiarūs dėl mažesnių kainų, tačiau, norint sukurti akvariumo viduje kuo natūralesnį vaizdą, šiuos filtrus tenka maskuoti, slėpti už augalų ir dekoracijų.
  • Vidinis dugninis akvariumo filtras skirtas dėti jį po gruntu – tai reiškia, kad jo nesimatys.  Apie tokį filtravimą reikia pagalvoti dar prieš paleidžiant akvariumą, kadangi šiuo atveju po gruntu reikia patiesti specialias groteles. Naudojant dugninį filtravimą, gruntas savaime ima atlikinėti biologinio filtro funkciją.
  • Išorinis pakabinamas filtraskabinamas ant akvariumo krašto. Vanduo vamzdeliu imamas iš akvariumo, prateka per filtravimo kamerą ir vėl grąžinamas atgal. Privalumas: akvariume lieka tik paėmimo vamzdelis, o pats filtras išorėje ir juose sąlyginai daug filtracijnės medžiagos.
  • Išorinis filtras (dar vadinams „bačka“) dažniausiai jungiamas į didesnius akvariumus. Statomas po akvariumu, kartais šalia. Privalumai: akvariume neužima vietos, daug filtracinės medžiagos, rečiau reikia valyti.

Koks filtras jums reikalingas, priklauso nuo jūsų akvariumo talpos, sumanymo bei to, kiek norite už jį mokėti. Mūsų parduotuvėje rasite filtrų, tinkamų tiek mažiukams 10 litrų akvariumams, tiek ir dideliems. Visos šiuolaikinės filtravimo įrangos naudojimas labai paprastas ir patogus. Jei vis viena sunku išsirinkti, drąsiai klauskite ir konsultuokitės – mielai pagelbėsime.

Visus mūsų siūlomus filtrus (JBL, Aquael, ir kitų gamintojų) galima įsigyti internetu. Taip pat turime įvairių priedų ir keičiamų detalių jiems ir dažnai skelbiame akcijas, kurių metu norimą įrangą galima įsigyti pigiau.