Aktyvūs filtrai

Pogruntis akvariumui

Akvariumo įrengimui reikalingos atitinkamos medžiagos, priemonės, vienos jų yra pogruntis.

Akvariumo pogruntis

Planuojate įsirengti akvariumą ir jame bus gyvų augalų? Tuomet prieš įrenginėjant, jeigu jau pasirūpinote gruntu, nepamirškite ir pogrunčio akvariumui. Būtent pogruntis akvariumui daro labai didelę įtaką vandens parametrams, tokiems kaip kietumas, pH.

Jeigu akvariume gyvų augalų nebus – pogruntis nereikalingas. Žinoma, yra išskirtinių atvejų. Kai kurios žuvytės mėgsta minkštą vandenį, tuomet jis naudingas net ir esant dirbtiniams augalams akvariume.

Kada kokį pogruntį rinktis?

Kiekvienas gamintojas turi savo pogrunčius ir skirsto jų rūšis pagal savo klasifikavimo metodus. Mes išskiriame tik 2 tipus:

  • Smulkus, kuris dedasi po gruntu. Pavyzdžiui, JBL AquaBasis.
  • Stambus, kuris naudojamas ir kaip gruntas. Tai reiškia, kad jo supylus ant akvariumo dugno, grunto papildomai nebereikia. Pavyzdžiui, JBL Manado natūralus substratas ar JBL ProScape ShrimpsSoil.

Keletas konkrečių pavyzdžių, kad būtų lengviau suprasti, kaip pasirinkti sau tinkantį pogruntį:

  • Jeigu jūsų akvariumas krevetinis arba augalinis ir dar mažas, tuomet jam labai tinkamas bus mūsų jau minėtas JBL ProScape ShrimpsSoil. Jį supylus, grunto ant viršaus nebereikės.
  • Jeigu akvariumas krevetinis arba augalinis, bet didelis, pavyzdžiui 200 l. talpos, tada geriausia rinktis JBL AquaBasis ir gruntą. Tokiu atveju pogruntis dedasi tik tose vietose, kur bus sodinami gyvi augalai. Toks junginys ne tik naudingas, bet ir ženkliai pigesnis, nei visą reikalingą kiekį pilti ShrimpsSoil, kaip kad mažame akvariume.
  • Jeigu akvariume plaukioja žuvytės ir jame nėra gyvų augalų, pogruntis jums apskritai nereikalingas.

Ką būtina žinoti apie pogrunčio naudojimą?

Kaip jau greičiausiai supratote, substratas akvariumui reikalingas tik tuomet, kai jame yra gyvų augalų. Ir, jeigu, jau esate pasiruošę savo vandens pasaulėlį įsirengti su gyva augmenija, tuomet dalinamės patarimais kaip naudoti pogruntį:

  • Pogrunčiu pasirūpinkite PRIEŠ įsirengiant akvariumą. Jis bus pilamas po gruntu, naujai įrengiant. Jo nereikės keisti ar kažko papildomo su juo daryti. Žinoma, laikui bėgant maistinių medžiagų substrate mažėja, kadangi augalai jas pasisavina, kad augtų sveiki ir vešlūs. Po keleto metų rekomenduojame atnaujinti savo akvariumą ir sudėti naują pogruntį, kuris bus vėl prisotintas gerųjų medžiagų.
  • Neperdozuokite. Čia panašiai kaip ir grunto. Jeigu pridėsite storą sluoksnį, ypatingai smulkaus pogrunčio, tuomet apatiniame sluoksnyje nebeliks deguonies ir jame ims veistis anaerobinės bakterijos. Tada susidaro sieros vandenilis ir gali „nužudyti“ visą akvariume esančią gyvybę.
  • Vadovaukitės gamintojo pateiktomis rekomendacijomis kokį kiekį naudoti jo pogrunčio. Paprastai sluoksnis turėtų būti ~2 cm ir ant viršaus gruntas, kur iš viso abu kartu sudarytų apie 4-5 cm. Visgi, gamintojas geriausiai žino savo produkto naudojimo ypatumus, todėl nepasikliaukite aklai standartine taisykle.
  • Pogruntį pilkite tik tose vietose, kur numatyta vieta gyviems augalams.
  • Nemaišykite skirtingų rūšių, nebent gamintojas nurodo kitaip.

Jeigu jūsų akvariumas jau įrengtas ir pamiršote šią reikalingą priemonę, tuomet, deja, bet pogrunčio neprireiks. Tokiu atveju reikėtų pilti trąšas ir, esant poreikiui, įjungti CO2sistemą.

Visus pogrunčius, esančius mūsų elektroninėje parduotuvėje, galite įsigyti internetu ir fizinėse mūsų parduotuvėse labai gera kaina. Tad pasirūpinkite, kad augmenija jūsų akvariume būtų sveika ir vešėtų.